RÜZGAR KIRICI VE ÖZELLİKLERİ

Ekleme Tarihi : 10.09.2019

RÜZGAR KIRICI VE ÖZELLİKLERİ

RÜZGAR KIRICI VE ÖZELLİKLERİ

Açık havada yaşam konforunuzu artıran rüzgar kırıcı tasarımlar, özel üretimdir. Mekanın dış dekor özelliklerine göre tasarlanmaktadır. Uygulama alanın ölçülerine göre imalat işlemi gerçekleşiyor.

Kış Bahçelerinde Rüzgarı Engelliyor

Dışarıya açılan bahçesi olan cafe ve restoranlar, rüzgar kırıcı tasarımlarıyla daha konforlu hizmet veriyor. Restoranlarda açık hava keyfini daha konforlu hale getiren bu tasarımlar, tozu dumanı engelliyor.

Gıda sektöründe hizmet veren kafeler ve restoranlar, rüzgarın neden olduğu toz konusunda titizdir. Dışarıdan gelen sert rüzgar, bahçede yemek yiyen veya kahve içen müşteriyi rahatsız eder. Fırtınalı durumlarda bahçe keyfinin devam etmesini sağlar. Hareketli cam, şiddetli rüzgarda ve fırtınada tamamen kapanabilir. Fırtına geçtikten sonra camı istediğiniz kadar indirebilirsiniz. Oturma seviyesine kadar olan bölüm sabit olduğu için, aynı zamanda bahçe duvarı görevi görür. Bu nedenle rüzgar kırıcı tercih edilmektedir.

Rüzgar kırıcılar evlerde de kullanılmaktadır. Veranda, teras ve bahçe gibi açık hava keyfinin vazgeçilmez mekanlarında rüzgarı engellemektedir. Evinizin dış tasarımı ile uyumlu bir şekilde tasarlanan rüzgar kırıcı, konforlu kullanım özelliğine sahiptir. Teras, balkon, veranda ve özel giriş bölümleri, bu tasarımla daha kullanışlı hale gelmektedir.

Rüzgar Kırıcının Özellikleri Nelerdir?

1- Sabit cam ve hareketli cam sistemi, rüzgar kırıcının hareket mekanizmasını oluşturur. Sabit cam, yanlarda bulunan raylar üzerinde hareket etmektedir.

2- Sabit cam üzerinde hareket eden cam, rüzgar estiği zaman oturum seviyesinden yukarı çıkabilir.

3- Aşağıdaki sabit camlar hareketli cam ile uyumludur. Sabit camlar korkuluk görevi görür.

4- Hareket eden çerçevesiz cam, görüş alanını daraltmaz. Bahçenin manzarasını kapatmaz.

5- Hareketli bölüm 60 cm yukarı doğru hareket eder. Yerden 170 cm yüksekliğe kadar koruma alanı sağlar. Özel contaları sayesinde toz ve benzeri etkenler içeri girmez.

6- Manuel kullanım özelliklerine sahiptir. Elektrik kesildiği zaman motorlu olan tasarımlar da manuel kullanılabilir.

7- Motorlu (220 v) modeller otomatik kullanım özelliğine sahiptir. Kumandalı özelliği sayesinde kafe ve restoranlarda kolaylık sağlar.

8- Tek başına kullanılabilen bu tasarımlar yan yana da kullanılabilir. Bahçenin uzunluğuna göre rüzgar kırıcı tasarlanabilir.

9- Yan yana kullanıldığı zaman seperatör görevi görür.

10- Yan yana modellerde motorlu tasarımlar gruplandırılır. Gruplar ayrı ayrı motor sistemine bağlanır.

11- Rüzgar kırıcı tasarımlarının profilleri elektrostatik toz boya ile RAL renklerine boyanabilmektedir.

12- Profilin yanı sıra eloksal kaplama da uygulanabilir.

13- Ahşap desen ve ahşap çerçeveler de uygulanabilir.

14- Camlar baskı, kumlama ve renklendirme yöntemleriyle dekoratif hale getirilebilir. Rüzgar kırıcı tasarımları için tercih edilen camlar silinebilir. Kimyasal temizlik maddeleri ile kolaylıkla temizlenir.

15- Cam yerine ahşap veya laminant gibi malzeme de kullanılabilir. Laminantlarda ve ahşap malzemelerde renklendirme yapılabilir.

16- Rüzgar kırıcı zemine monte edilmektedir. Şiddetli fırtınalara karşı dayanıklı olacak şekilde monte edilmektedir.

Dekor Çalışmaları ile Uyumludur

Kafelerde ve restorantlarda dekor çok önemlidir. Giriş bölümündeki bahçe için tercih ettiğiniz dekor seçenekleri, rüzgâr kırıcı ile uyumlu özelliklere sahiptir. Giriş bölümü ahşap, profil veya laminant gibi malzemelerle dekore edildiyse, rüzgar kırıcı çerçeveleri de girişe uyumlu tasarlanmaktadır. Camın estetik özelliği, bu tasarımlarda ön plana çıkmaktadır.

10 mm kalınlığındaki cam, sertleştirilmiş camdır. Darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Sert rüzgâr ve fırtınada etkili koruma sağlar. Rüzgârın sarsıntına karşı dayanıklı olan camlar, rüzgar esnasında ses çıkarmaz. Çerçevelerdeki özel contalar camı korumaktadır. Nem izolasyon özelliklerine sahiptir. Yağmur, kar ve dolu gibi olumsuz hava koşullarında maksimum koruma sağlar. Sıcak ve soğuk havanın olumsuz etkisini azaltır.

Taglar : cam tavan ,